Archiwum kategorii: Podłogi

Podkład wyciszający Premium Wood Sound od Balterio

Premium Wood SoundZastosowania paneli wyciszających chyba wszyscy znają, dlatego pisanie o tym po co jest Wood Sound od Balterio, jest raczej rzeczą zbędną. Dlatego przejdźmy od razu do konkretów, czyli w tym przypadku do tych cech, które mogą się wykazać dla Ciebie istotne.

Grubość ma znaczenie

3 mm, tyle podaje producent, to warstwa pianki. Gdy weźmiesz to w palce, to masz wrażenie, że pianka jest solidna. Ciężko byłoby rozerwać taki podkład w rękach. To istotne szczególnie w przypadku kogoś, kto ma w swoim pomieszczeniu „nie do końca proste” podłogi. Nie zawsze jest sens robienia wylewki, czasem wystarczy po prostu podkład wyciszający i wszystkie nierówności zostają zniwelowane.

Dźwięk niczym prawdziwe drewno

Główną cechą Premium Wood Sound w zastosowaniach domowych, ma być charakterystyczny stukot / dźwięk drewna, wydawany podczas chodzenia. Sprawdza się to wtedy, gdy ktoś ma obuwie z twardą powierzchnią, na przykład buty na obcasie. W skarpetkach nie użyczymy żadnego dźwięku.

Czy to istotna cecha? To zależy – jak kto lubi. Poprzez dźwięk może być odbierane wiele emocji, a drewno z całą pewnością kojarzy się ekskluzywnie.

Ostateczna opinia o Premium Wood Sound

Jest to opinia dobra. Podkład jest warty swojej ceny, a ta cena wcale nie jest jakoś niesamowicie wygórowana, wręcz normalna (około 23 zł za metr kwadratowy). Dlatego jeśli planujesz układać panele, to koniecznie rozważ Premium Wood Sound.

Panele winylowe

panele winyloweW ostatnim czasie mamy na rynku małą nowość (choć znajomi twierdzą, że wcale to żadną nowością nie jest, ale dla mnie jest, więc o tym piszę :) ).

Chodzi o panele winylowe. Różne rodzaje paneli i podłóg widziałem, panele drewniane, panele laminowane, deskę barlinecką, parkiety i inne mniej lub bardziej znane materiały na podłogę, ale o winylowych panelach usłyszałem na ostatnich Targach Wystroju Wnętrz w Kielcach.

Dlaczego warto kupić panele winylowe?

Pierwsza rzecz, która rzuci się w oczy każdemu, kto będzie miał styczność z panelami winylowymi, to na pewno ich niesamowity wygląd. Zakładam się o stówkę, że stawiam przed Tobą panel winylowy i deskę z drewna naturalnego i jeśli nie dotkniesz, nie powąchasz, nie skrobniesz pazurem, to nie odróżnisz paneli winylowych od drewna. Jeszcze nie wiem jak oni to robią, ale chyba wytapiają to w jakiś formach, bo na panelu są wszystkie te słoje, mikrowyżłobienia i jakby sęki – no sami wiecie. Drewno jak żywe.

Jeśli chodzi o wytrzymałość paneli winylowych, to ta jest także na bardzo dobrym poziomie. Panele winylowe są strasznie wytrzymałe, mówiąc strasznie, mam na myśli naprawdę MOC. Poza tym są obojętne na wszelkie warunki fizyczno chemiczne (no chyba, że często zdarza Ci się rozlewać kwas azotowy, albo chodzisz po domu w butach alpinistycznych, wtedy polecam raczej podłogę z żelbetonu).

Wilgoć, zmienne temperatury itp. nic nie zaskoczy paneli laminowanych.

Zapraszam do komentowania i do testowania. Jeśli są osoby, które mają pytania, to śmiało – pisać.

Czy parkiet jest modny?

czy parkiet jest modnyTakie pytanie zostało ostatnio postawione na jednym popularnym forum o tematyce wystroju wnętrz. Wywiązała się dość burzliwa dyskusja, której efektem było potwierdzenie tej tezy, że parkiet nadal jest modny i nadal znajduje miejsce w naszych domach.

Jednak padało też wiele argumentów, że parkiet jest już przestarzały, że teraz nadszedł czas paneli laminowanych, że to one wypierają starą technologię parkietową. Sprawdźmy to.

Czy parkiet jest modny czy lepsze są panele laminowane?

Zacznijmy od tego, że dobrze utrzymany parkiet drewniany i panele laminowane, są praktycznie nie do odróżnienia dla laika. Oczywiście parkiet z drewna, który jest zaniedbany, nie był dawno cyklinowany, jest pokrzywiony i poplamiony, raczej z modą wiele wspólnego nie ma. Natomiast z całą pewnością nowy parkiet i dobrze utrzymany parkiet, będzie się elegancko prezentował.

Drewno prawdopodobnie zawsze będzie modne i zawsze dopasuje się do większości mebli i innych elementów wystroju wnętrz.

Jednak trzeba podkreślić, że parkiet wymaga zaangażowania. Trzeba o niego dbać, gdyż mamy do czynienia z drewnem, materiałem naturalnym, który ma swoją wytrzymałość, a także wady i zalety (na przykład nie lubi wilgoci, brudu, pyłu i nie jest tak odporny na zarysowania jak jego sztuczna wersja czyli panele laminowane.

Panele laminowane – modna i nowoczesna wersja parkietu

Zamiennikiem parkietu są panele laminowane. Jest to produkt dość złożony, który idealnie imituje parkiet. Warto dodać, że plusami są: łatwość montażu, niesamowita trwałość (producenci dają na panele laminowane nawet 30 lat gwarancji). Każdy kto miał do czynienia z panelami laminowanymi, będzie wiedział, że są bardzo, ale to bardzo trwałe i solidne. Nawet przesuwanie ostrymi krawędziami mebli, nie naruszy ich struktury.

Przelicz plusy i minusy

Zatem nie pytaj czy parkiet jest modny, bo jest, był i będzie – drewno zawsze będzie w modzie. Zastanów się jak możesz zamienić parkiet na coś równie eleganckiego, nieco tańszego i mającego znacznie lepsze parametry wytrzymałościowe, dodatkowe technologie (jak antypoślizg czy ogniotrwałość).

Plusy i minusy parkietu

parkiet Czy warto mieć w domu parkiet? Jakie są plusy i minusy parkietu? Zobaczmy informacje na ten temat – prosto i w kilku słowach.

Czy parkiet jest drogi?

To zależy co bierzemy pod uwagę. Sam zakup parkietu to kwestia rodzaju parkietu, drewna, typu łączenia. Dodatkowo trzeba liczyć koszty związane z ułożeniem parkietu. No i oczywiście powierzchnia, mały pokój będzie nieco tańszy niż duże pomieszczenie. Koszt parkietu – takiego tradycyjnego, to kwestia od 100 – 300 zł za metr kwadratowy. Nie jest to niesamowicie wygórowana suma, jednak czy to wszystko?

Koszt eksploatacji parkietu

Czy parkiet jest drogi w eksploatacji? Wymieniając plusy i minusy parkietu, trzeba o tym wspomnieć. Jeśli chodzi o eksploatację, to trzeba pamiętać dwie kwestie. Pierwsza to kwestia olejowania i typowych kosmetyków do podłogi. W czym pomaga olejowanie? Przede wszystkim uwydatnia kolor drewna, niweluje ryski, bruzdy itd. Drewno po olejowaniu wygląda naprawdę dobrze.

Druga kwestia to cyklinowanie parkietu. To odbywa się rzadko, raz na kilka lub kilkanaście lat. Jednak to warto uznać jako plus, ponieważ wtedy gdy parkiet ma już naruszoną wierzchnią warstwę, ma wiele bruzd, dołków, rys czy plam, wtedy można go odnowić. Zdzieramy kilka milimetrów wierzchniej warstwy i znów parkiet jak nowy.

Parkiet czy panele laminowane?

panele laminowane parkietAlternatywą dla parkietu są panele laminowane. Niektóre panele laminowane, mogą do złudzenia imitować parkiet. Osoba która nie jest związana z tą branżą, na pewno nie będzie w stanie rozpoznać różnicy. Parkiet jest nieco droższą od paneli laminowanych, jednak dla wielu drewno to drewno i tę cenę godzą się płacić. Natomiast na plus dla paneli laminowanych, na pewno przemawia niższa cena i praktycznie niezniszczalność tego materiału. Całkiem poważnie – panele laminowane są niesamowicie wytrzymałe (mimo to nie da się ich cyklinować).

Co wybrać? Wybór jak zwykle należy do Ciebie ;)