Panele winylowe

panele winyloweW ostatnim czasie mamy na rynku małą nowość (choć znajomi twierdzą, że wcale to żadną nowością nie jest, ale dla mnie jest, więc o tym piszę :) ).

Chodzi o panele winylowe. Różne rodzaje paneli i podłóg widziałem, panele drewniane, panele laminowane, deskę barlinecką, parkiety i inne mniej lub bardziej znane materiały na podłogę, ale o winylowych panelach usłyszałem na ostatnich Targach Wystroju Wnętrz w Kielcach.

Dlaczego warto kupić panele winylowe?

Pierwsza rzecz, która rzuci się w oczy każdemu, kto będzie miał styczność z panelami winylowymi, to na pewno ich niesamowity wygląd. Zakładam się o stówkę, że stawiam przed Tobą panel winylowy i deskę z drewna naturalnego i jeśli nie dotkniesz, nie powąchasz, nie skrobniesz pazurem, to nie odróżnisz paneli winylowych od drewna. Jeszcze nie wiem jak oni to robią, ale chyba wytapiają to w jakiś formach, bo na panelu są wszystkie te słoje, mikrowyżłobienia i jakby sęki – no sami wiecie. Drewno jak żywe.

Jeśli chodzi o wytrzymałość paneli winylowych, to ta jest także na bardzo dobrym poziomie. Panele winylowe są strasznie wytrzymałe, mówiąc strasznie, mam na myśli naprawdę MOC. Poza tym są obojętne na wszelkie warunki fizyczno chemiczne (no chyba, że często zdarza Ci się rozlewać kwas azotowy, albo chodzisz po domu w butach alpinistycznych, wtedy polecam raczej podłogę z żelbetonu).

Wilgoć, zmienne temperatury itp. nic nie zaskoczy paneli laminowanych.

Zapraszam do komentowania i do testowania. Jeśli są osoby, które mają pytania, to śmiało – pisać.

Sprawdź:  Czy parkiet jest modny?