Pomysł na kuchnię – nowoczesne kuchnie w super wydaniu

kuchnia nowoczesnaKiedyś kuchnia musiała być praktyczna, a wygląd był drugą sprawą. Dziś kuchnia musi być praktyczna, a ponadto musi dobrze wyglądać. Trendów na kuchnię jest wiele i każdy ma swój styl. Jedni wolą klasykę, inni coś bardziej modernistycznego, jednak pozwól że przedstawimy Ci kilka małych inspiracji.

Stałe i stonowane kolory

Jeśli decydujesz się na biel, pozostań przy bieli, jeśli na brąz lub czerń, zrób podobnie. Jaskrawe akcenty w kuchni mogą negatywnie działać, mogą rozpraszać a nawet odbierać apetyt, co nie jest dobre w kuchni.

Proste detale w kuchni

Kiedyś klamki, gałki od szafek i inne elementy były bogato zdobione. Ostatnio się je spłaszcza i tonuje. Niektóre szafki nie mają właściwie żadnych takich elementów. Nic tam nie wystaje ani odstaje. Nie ma też szybek czy przegródek, tylko właściciele wiedzą co się za nimi kryje.

Zamiast 10 półeczek, zrób jedną

Przyprawy porozrzucane po każdym koncie kuchni, różne urządzenia, które nie były używane od lat (stary robot czy krajalnica). Schowaj to, wyrzuć i uprość. Nie trzeba mieć 10 półek aby ładnie wszystko poukładać.

Plusy i minusy ciemnych płytek w kuchni

Ostatnio w kuchni modne stają się też ciemne / czarne kolory. Wielu ludzi decyduje się na płytki czy meble w takich odcieniach. Są eleganckie to fakt, ale bardzo szybko się brudzą. Widać na nich każdy odcisk palca, każdy odcień, element wysypanej mąki, pył pod kapciami i wszystkie inne zabrudzenia. Warto wziąć to pod uwagę w procesie planowania.

To oczywiście tylko podstawowe porady z którymi możesz się zgodzić lub też nie. Jeśli śledzisz trendy, to warto przeglądać różne czasopisma i portale, aby znaleźć dla siebie inspiracje. Jednak pamiętaj, po pierwsze – rób dla siebie.

 

Sprawdź:  Podłogi w stylu skandynawskim: Minimalizm i naturalne materiały